تبلیغات
مرجع کامل كتابهای pdf

کتاب تغییرات‌ اجتماعی‌ در نهج ‌البلاغه

تاریخ : جمعه 27 آذر 1388

 

عنوان : کتاب تغییرات‌ اجتماعی‌ در نهج‌ البلاغه‌
نویسنده : سیدضیاء هاشمی
ناشر : صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
نوع : مذهبی
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 116
حجم : 500 کیلوبایت

درباره کتاب :
یكی‌ از مهم‌ترین‌ مباحث‌ اجتماعی‌ كه‌ در طول‌ تاریخ‌ همواره‌ مورد بحث‌ و كنكاش‌ متفكران‌ قرار داشته، مسئله‌ (دگرگونی‌ها) در جوامع‌ انسانی‌ است. بدون‌ تردید تغییر و تحول‌ تنها خصیصه‌ مشترك‌ جوامع‌ انسانی‌ است. امروزه‌ سرعت‌ و شتاب‌ تغییر و تحولات‌ اجتماعی‌ با توجه‌ به‌ پیشرفت‌های‌ شگرف‌ در عرصه‌های‌ مختلف، به‌ شدت‌ افزایش‌ یافته‌ است. برهمین‌ اساس‌ مدل‌ها و الگوهای‌ متعددی‌ برای‌ تبیین‌ و پیش‌بینی‌ تغییرات‌ اجتماعی‌ ارائه‌ شده‌ است.
در این‌ میان‌ تبیین‌ تغییرات‌ اجتماعی‌ با توجه‌ به‌ آموزه‌های‌ مذهبی، رویكرد نوینی‌ در تجزیه‌ و تحلیل‌ تغییرات‌ اجتماعی‌ به‌ شمار می‌رود كه‌ در این‌ مجموعه‌ سعی‌ شده‌ است‌ عوامل، روش‌ها و كارگزاران‌ تغییر و همچنین‌ جهت‌ و آهنگ‌ تغییر و تغییركننده‌ و نتایج‌ تغییر با توجه‌ به‌ دیدگاه‌ها و نظرات‌ مولای‌ متقیان، در مجموعه‌‌ ارزشمند نهج‌ البلاغه‌ -كه‌ پس‌ از قرآن‌ مهم‌ترین‌ کتاب‌ دینی‌ مسلمانان‌ است‌- مورد بررسی‌ و تجزیه‌ و تحلیل‌ قرار گیرد.
از جمله‌ مباحث‌ مطرح‌ شده‌ در این‌ کتاب‌ عبارتند از: ماهیت‌ و كیفیت‌ تغییرات‌ اجتماعی، عوامل‌ تغییرات‌ اجتماعی، شرایط‌ تغییر اجتماعی، روش‌های‌ تغییر و كارگزاران‌ تغییر.

دانلود از سرور رپیدشیر
دانلود از سرور ایزی شیر
دانلود از سرور مگا آپلود
پسورد : www.iranmeet.com


سیستم افزایش آمار مجیک