تبلیغات
مرجع کامل كتابهای pdf

کتاب درآمدی بر موسیقی مردم پسند

تاریخ : شنبه 28 آذر 1388

 

عنوان : کتاب درآمدی بر موسیقی مردم پسند
نویسنده : مسعود کوثری
ناشر : صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
نوع : هنر
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 211
حجم : 1.80 MB

درباره کتاب :
موسیقی مردم پسند در دنیای امروز به یكی از عناصر اصلی فرهنگ مردم جوامع معاصر تبدیل شده است. این موسیقی در همه جا حضور دارد. در خانه، اتومبیل، تاكسی و اتوبوس، فرودگاه و فروشگاههای بزرگ و خلاصه در همه جا این موسیقی مردم پسند است كه به گوش می رسد. اما متاسفانه با وجود چنین گستردگی و استقبالی كه از این موسیقی می شود، هنوز در مجامع علمی توجه چندانی به این نوع موسیقی نشده است.
از دیدگاه تاریخی دهه 1930، دهه مهم رشد و گسترش موسیقی مردم پسند است. یكی از دلایل این امر تغییر فرهنگی مهمی است كه در این دوره در امریكا روی داده است. تجلی تغییرات فرهنگی این دوره را می توان در سبك پوشش مردم و ورود اتومبیل به فرهنگ مردم پسند و تغییر در قواعد اخلاقی مشاهده كرد. از سویی در خصوص نقش رادیو در توسعه موسیقی مردم پسند باید گفت كه رادیو نه تنها به رشد موسیقی مردم پسند در جامعه آمریكا و دیگر نقاط جهان كمك كرده است بلكه موسیقی مردم پسند نیز به نوعی ناجی رادیو بوده است.
نویسنده کتاب علاوه بر اشاره به موضوعات بالا به مسائلی چون مخاطبان موسیقی مردم پسند، مصرف موسیقی مردم پسند، جنسیت، هویت و موسیقی مردم پسند و موسیقی مردم پسند ایرانی می پردازد.

دانلود از سرور رپیدشیر
دانلود از سرور ایزی شیر
دانلود از سرور مگا آپلود
پسورد : www.iranmeet.com


سیستم افزایش آمار مجیک