تبلیغات
مرجع کامل كتابهای pdf

کتاب داستانی نان و شراب

تاریخ : شنبه 28 آذر 1388

عنوان : کتاب نان و شراب
نویسنده : اینیاتسیو سیلونه
نوع : رمان
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF
تعداد صفحات : 241
حجم : 4.5 MB

درباره کتاب :
نان و شراب داستان ایثار است . داستان تکرار ان فدیه اسمانی است که عیسی مسیح بود .پیش از مصلوب شدن در اخرین شام با حواریون تن و خون خود عرضه کرد و گفت : بخورید و بیاشامید . این نان من است و این شراب من است . سپس نان و شراب تکرار همان ماجراست
درباره نویسنده :
اینیاتسیو سیلونه (به ایتالیایی: Ignazio Silone) ‏، (۱ مه ۱۹۰۰ – ۲۲ اوت ۱۹۷۸ ) از نویسندگان معاصر ایتالیا است که در روستای «پچینا» از بخش «آبروز» به دنیا آمد.
سیلونه دوران کودکی را با فقر و تنگدستی گذراند و در زمین‌لرزه سال ۱۹۱۵ ایتالیا پدر و مادر و پنج برادر خود را از دست داد. در ۱۹۲۱ به حزب کمونیست ایتالیا پیوست و با دستگاه فاشیستی موسولینی به مبارزه پرداخت. در ۱۹۲۷ سفری به شوروی کرد و پس از بازگشت از آن سفر مانند همکاران دیگر خود آندره ژید و آرتور کوستلر و غیره راه مستقلی در پیش گرفت، چنانکه در ۱۹۳۰ از حزب کمونیست استعفا داد. وی به علت فعالیتهای سیاسی ناگزیر شد در ۱۹۳۰ به سویس بگریزد و شاهکارهای خود مانند «نان و شراب» و «فانتامارا» و «کشت زیر برف» و «یک مشت توت» و «رازلوک» و «روباه و گل‌های کاملیا» را در آن دیار به رشته تحریر کشید. سیلونه در زمان جنگ جهانی دوم به وطن خود بازگشت و در نهضت زیرزمینی ضد فاشیسم علیه حکومت موسولینی مبارزه کرد.
در سال ۲۰۰۰ دو تاریخنگار ایتالیایی به نام های داریو بیوچا و مارو کانالی اسنادی را منتشر کردند که نشان می‌داد سیلونه از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۰ با نام مستعار سیلوستره برای پلیس فاشیستی ایتالیا خبرچینی می‌کرده است. انتشار این اسناد جنجال فراوانی بر انگیخت. مطابق این اسناد پیوستن سیلونه به حزب کمونیست به قصد نفوذ در این سازمان بود، و او در دستگیری بخشی از رهبران حزب کمونیست نقش مهمی ایفا کرد.

دانلود از سرور رپیدشیر
دانلود از سرور ایزی شیر
دانلود از سرور مگا آپلود
پسورد : www.iranmeet.com


سیستم افزایش آمار مجیک